Podsumowanie roku...

PODSUMOWANIE ROKU

Koniec grudnia to czas, kiedy bardzo często zaczynamy intensywnie myśleć i analizować. Nic dziwnego, ponieważ każde zakończenie wzbudza w nas refleksyjny nastrój. Rok 2022 obfitował w liczne zdarzenia, zarówno dobre, jak i złe, w skali i ogólnoświatowej, i lokalnej.

 A jaki był Twój rok 2022?

Popatrzenie wstecz na to co się działo, na swoje wybory i decyzje jest czynnością niezwykle wartościową. W codziennym pędzie życia nie zawsze wszystko dostrzegamy, nie zawsze poświęcamy wystarczającą uwagę sytuacjom, które potem okazują się być wieloskutkowe. Grudzień to dobry czas, by przystanąć i przeżyć rok jeszcze raz. Przydatne mogą tu być prowadzone kalendarze, notatniki, a nawet albumy w naszych telefonach lub prowadzone konta społecznościowe. Co robiłam w styczniu? Czy byłem gdzieś w lutym? Czy wydarzyło się coś w marcu, co wpłynęło na cały rok? Spojrzenie z dystansu na to, co się wydarzyło może nadać nową wartość wspomnieniu. Trudne i wymagające zadanie może stać się cenną lekcją, ale też niewinna sprzeczka może być zbyt późno dostrzeżonym sygnałem zakończenia przyjaźni.

Warto się zastanowić także nad obszarami swojego życia. Czy wystarczająco czasu poświęciłam swojej rodzinie i przyjaciołom? Czy moje ciało było odpowiednio zadbane, czy dawało mi sygnały, że coś jest nie tak? Czy utrzymałem bilans w poświęcaniu czasu na pracę? Czy realizowałem się w swoim hobby? Odpowiedź na te pytania, pomoże ci ustalić „Co dalej?”. Prawdopodobnie będziesz mieć jakieś postanowienie noworoczne, warto więc wziąć pod uwagę to, czego brakowało ci w minionym roku i co będzie dla ciebie najlepsze.

Zanim zakończysz ten rok, warto pozamykać ważne sprawy. Być może chciałbyś poprawić relację z kimś, a może czeka na Ciebie ciągle niedomknięte i nieprzyjemne zadanie. Załatwienie takich spraw pozwoli ci wejść w Nowy Rok z czystą głową, gotową i chętną do nauki. Okres noworoczny to także dobry moment, by wykonać coroczne badania profilaktyczne. Jakkolwiek ambitne masz plany, Twoje zdrowie jest zawsze najważniejsze, a regularne badanie się w charakterystycznym czasie ułatwi Ci monitorowanie swojego stanu.

Cały zespół Progressus (ekipa z Ciechocinka) życzy wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku, dobrej zabawy i spełniania swoich marzeń.

                                                           Pozdrawiamy…….

Podziel się tym postem

Scroll to Top