Ma być lepiej... nie gorzej...

Ma być lepiej… nie gorzej…

Dzień dobry wszystkim, którzy czytają ten tekst.

Początek roku już za nami zatem można na spokojnie przeanalizować siebie w kontekście potrzeb i oczekiwań na bieżący rok. Ja, dziś, zastanawiając się co dla mnie jest ważne z początkiem tego roku, uświadomiłem sobie w tytule zapisaną myśl:

Ma być lepiej… nie gorzej…

Wydaje mi się, że jest to dosyć powszechne życzenie wypowiadane przez wiele osób. Czas zatem je urzeczywistnić.

1) Wyobraź sobie…

Wyobraź sobie co ma być tym lepiej. Ważny jest cel. Jaki? Nie za odległy i nie za duży ale taki, który jest mierzalny i konkretny. Czyli jeśli planujesz bądź optymistą wierzącym że małe kroki budują to co jest wielkie.

2) Bądź dla siebie dobry…

Inaczej rzecz mówiąc – przestań się katować. Wyłącz wewnętrznego krytyka przez dopuszczenie do siebie głosu dobrego rodzica, radosnego dziecka. Przecież nie wszystko Ci się nie udaje, a zapewne już wiele osiągnąłeś. Jeśli sam tego nie dostrzegasz porozmawiaj z bliskimi, życzliwymi Ci ludźmi.

3) Doceniaj siebie…

Kiedy sobie ostatnio powiedziałeś, że to co robisz ma sens? Kiedy ostatnio uśmiechnąłeś się do siebie dostrzegając metaforycznie ujmując do połowy pełną szklankę osobistych sukcesów i osiągnięć? Kiedy ostatnio wypłaciłeś sobie nagrodę nie oczekując gratyfikacji ze strony innych? Wiem, że bez Ciebie ten świat istotnie gorzej by funkcjonował.

4) Afirmuj….

Rozmawiaj ze sobą, chwal siebie, odczuwaj to co przeżywasz. Nie biegnij jeśli nie jest to konieczne. Wzmacniaj się – miło do siebie się zwracając. Pochwal siebie. Relaksuj się, medytuj, szanuj i uśmiechaj się do siebie, swoich myśli, marzeń i działań.

5) Szanuj…

To w jaki sposób odnosisz się do siebie, swoich myśli, marzeń, potrzeb i pragnień wpływa na to jak się czujesz i jak później postępujesz. Co osiągniesz jeśli nie szanujesz siebie? Co osiągniesz jeśli krytykujesz siebie? Co osiągniesz jeśli nie ufasz sobie? Jeśli ma być lepiej to szanuj siebie. Szacunek do siebie spowoduje, że jeszcze bardziej będziesz odnosił się z szacunkiem do innych.

6) Spożytkowuj…

Korzystaj z tego kim jesteś, co masz i gdzie jesteś. To przecież jest owoc Twojej osobistej aktywności. Daj sobie prawo do satysfakcji z tego kim jesteś, co masz i co chcesz zrobić. Tu i teraz buduje Twoją przyszłość. Jak masz myśleć o swojej szczęśliwej przyszłości wynikającej ze zmiany nie używając tego co masz? Nie czekaj… działaj.

To wszystko wpłynie na to, że będzie lepiej nie gorzej.

Kochani dbajmy o siebie. Nie ma większego skarbu niż My sami.

Jeśli komuś jest trudno lub chciałby wzmocnić się w kształceniu siebie by było lepiej nie gorzej zapraszam do rozmowy…. www.progressuspsycholog.pl

                                                                                                          Pozdrawiam,

                                                                                                                      Stefan

Podziel się tym postem

Scroll to Top